Skuteczna ochrona przeciwpożarowa w budynku jest możliwa tylko w przypadku gdy stosujemy nowoczesne, dopasowane do potrzeb konkretnego obiektu systemy detekcji i sygnalizacji pożarów (IPS). Jeżeli chcecie Państwo zadbać o maksymalne bezpieczeństwo w swojej firmie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług kompleksowego projektowania i tworzenia takich systemów.

Czym są systemy detekcji i sygnalizacji pożarów (IPS)?

Jest to zespół urządzeń, których zadaniem jest jak najszybsze wykrycie powstającego pożaru. Natychmiastowe zaalarmowanie o pojawiającym się zagrożeniu osób, przebywających w budynku. Systemy detekcji i sygnalizacji pożarów pozwalają na natychmiastową reakcję, a więc zorganizowanie ewakuacji, zaalarmowanie straży pożarnej oraz podjęcie prób ugaszenia zarzewia ognia. W skład takich systemów mogą wchodzić nowoczesne sygnalizatory optyczne i akustyczne. Dzięki nim możliwe jest nie tylko zaalarmowanie o zagrożeniu, ale również dokładne zlokalizowanie źródła pożaru.

Wykonujemy nowoczesne systemy detekcji i sygnalizacji pożarów

Aby zapewnić jak najlepszą ochronę przeciwpożarową w budynku, niezbędne jest opracowanie dedykowanego systemu, dostosowanego do wymogów budynku. Warunków panujących w obiekcie oraz indywidualnych potrzeb właścicieli firm. Dlatego też nasze projekty wykonywane są w pełni indywidualnie i w oparciu o najlepsze pod względem technologicznym rozwiązania, dzięki czemu macie Państwo pewność co do ich skuteczności i bezawaryjności w każdej sytuacji.

Nasze systemy detekcji i sygnalizacji pożarów umożliwiają:
• błyskawiczne informowanie o pojawiającym się zagrożeniu oraz wskazanie lokalizacji zarzewia ognia,
• zabezpieczenie obiektów przemysłowych, technologicznych, biur oraz instytucji,
• automatyczne zawiadomienie straży pożarnej w przypadku pojawienia się pożaru,
• ochronę zdrowia i życia osób znajdujących się w budynku, dzięki możliwości zorganizowania natychmiastowej ewakuacji albo szybkiego ugaszenia pożaru.

Aby zapewnić maksymalną skuteczność systemów przeciwpożarowych, korzystamy z najnowocześniejszych technik wyrywania pożaru, w skład których wchodzą detektory dymu, płomienia i temperatury, jak również różnego rodzaju czujniki.
Zapraszamy do współpracy!

Nasze działania w zakresie projektowania i tworzenia systemów detekcji i sygnalizacji pożarów są kompleksowe, ponieważ pragniemy dostarczać Klientom rozwiązania gotowe do natychmiastowego działania i zabezpieczania obiektów. Dokonujemy również napraw i konserwacji systemów, by ich działanie było zawsze skuteczne.