Gaśnice i hydranty to niezbędne wyposażenie każdego budynku oraz terenu użyteczności publicznej. To dzięki specjalistycznym urządzeniom gaśniczym, możliwe jest skuteczne eliminowanie zagrożenia związanego z rozprzestrzeniającym się ogniem. Dlatego też zadbanie o odpowiedni stan wyposażenia jest absolutnie niezbędne. Jedną ze specjalności naszej firmy jest konserwacja i naprawa gaśnic oraz hydrantów. Dzięki którym będziecie Państwo mogli znacząco podnieść bezpieczeństwo przeciwpożarowe w obiekcie.

Konserwacja i naprawa gaśnic

Gaśnice są urządzeniami, których użytkowanie jest regulowane przepisami prawnymi. Zgodnie z którymi konieczne jest przeprowadzanie ich przeglądu – raz na rok, a także wymiana środka gaśniczego – raz na pięć lat. Tzw. legalizacja gaśnic to obowiązek każdego przedsiębiorcy, jednak aby mogła ona zostać przeprowadzona w odpowiedni sposób, niezbędne jest skorzystanie z usług specjalistów, takich jak my.

Zapewniamy dokładne sprawdzenie stanu gaśnicy, wykrycie wszelkich nieprawidłowości oraz ewentualny remont. Działamy w oparciu o wiedzę i doświadczenie oraz przy wykorzystaniu odpowiednich części zamiennych, dlatego wszelkie nasze działania związane z konserwacją i naprawą gaśnic są w pełni skuteczne. Naprawiamy urządzenia różnych producentów, niezależnie od ich wieku czy sposobu działania. Dzięki temu macie Państwo pewność, że w przypadku wybuchu pożaru, będziecie mogli skutecznie zatrzymać rozprzestrzeniające się płomienie przy wykorzystaniu sprawnej, funkcjonalnej gaśnicy.

Konserwacja i naprawa hydrantów

Do urządzeń przeciwpożarowych, które służą zapobieganiu zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się ognia, zaliczają się również hydranty. Podobnie jak w przypadku gaśnic, także hydranty powinny być poddawane przeglądom przynajmniej raz w roku – wynika to z obowiązujących w Polsce przepisów prawnych. Dotyczy to zarówno hydrantów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Nasza firma dokonuje przeglądu, konserwacji i naprawy różnych typów hydrantów w sposób kompleksowy. Sprawdzamy stan techniczny urządzenia, weryfikujemy zgodność instrukcji obsługi, mierzymy ciśnienie hydrantów, a także dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw, dzięki którym urządzenie to działać będzie prawidłowo w chwilach największego zagrożenia i umożliwi ugaszenie pożaru.

Zapraszamy do współpracy!
Oferujemy profesjonalne przeglądy, prace konserwacyjne oraz naprawcze urządzeń przeciwpożarowych – również instalacji przeciwpożarowych, systemów detekcji pożarów, systemów oddymiania itd. Jesteśmy do Państwa dyspozycji niezależnie od aktualnych potrzeb.